
BR2325
| Brand: | Panasonic |
| Type: | Lithium |
| Voltage: | 3.0 |
| Capacity: | 165 mAh |
| Color: | Silver |
| Size: | 23.0mm dia. x 2.5mm tall |
| Contacts: | Button Type |
| Warranty: | DOA |
Lithium Coin Cell
High energy, high reliability 3 volt power source.
Excellent memory backup power source.
Low self discharge rate gives this cell a 10 year shelf life.
Stable voltage and broad temperature range (-30° to +80°C).
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Brand: | Panasonic |
| Type: | Lithium |
| Voltage: | 3.0 |
| Capacity: | 165 mAh |
| Color: | Silver |
| Size: | 23.0mm dia. x 2.5mm tall |
| Contacts: | Button Type |
| Warranty: | DOA |
Lithium Coin Cell
High energy, high reliability 3 volt power source.
Excellent memory backup power source.
Low self discharge rate gives this cell a 10 year shelf life.
Stable voltage and broad temperature range (-30° to +80°C).















